اخبار شهر و شهرستان آرشیو اخبار
ایرنا 1400/02/11
مرمت برج و باروی تاریخی شاهرود آغاز شد
شاهرود - ایرنا - رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود گفت: مرمت و سامان‌دهی برج و باروی تاریخی این شهر با هدف حفظ آثار باستانی در استان سمنان آغاز شد.
 ١٩:٥٩ - 1399/12/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
تابناک 1400/01/05
شکوفه‌های بهاری در شاهرود
باز شدن شکوفه‌های بهاری در اولین ماه بهار بی‌توجه به بحران کرونا بر شاخه‌های درختان شهرستان شاهرود سبز می‌شوند تا به ما بگویند که بهار توقف ناپذیر است.شکوفه دهی درختان همزمان با بهار طبیعت جلوه‌های زیبایی را در مناطق مختلف شهرستان شاهرود ایجاد کرده است.
 ١٩:١٧ - 1399/12/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
خبر گزاری صدا و سیما 1400/01/26
جولان کرونا در شهر؛ آمارهای صعودی شناسایی ها در شاهرود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود: در 24 ساعت گذشته 290 نفر با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود مراجعه کردند
 ١٩:١٦ - 1399/12/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایرنا 1400/01/08
۴۲۰۰ گردشگر نوروزی در شاهرود اقامت کردند
شاهرود- ایرنا- رییس اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شاهرود با بیان اینکه در تعطیلات نوروزی چهار هزار و ۲۰۰ گردشگر در این شهرستان اقامت کردند، گفت: بیش از ۶۰ درصد اقامت گردشگران در شرق استان انجام شد.
 ١٩:١٤ - 1399/12/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
مهر 1400/01/25
مهمترین مشکلات توسعه در شاهرود/ ظرفیت‌های مغفول فراوان هستند
شاهرود- شهرستان شاهرود با دارا بودن ظرفیت‌های عظیم معدنی، گردشگری، کشاورزی و حمل و نقل هنوز آنچنان که باید و شاید نتوانسته به توسعه اقتصادی مبتنی بر داشته‌های خود برسد.
 ١٩:١٢ - 1399/12/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایسنا 1399/12/03
افزایش ۲ بـرابــری بودجه شهرداری شاهرود/ طلب ۳۷میلیاردی شهرداری شاهرود از ادارات
ایسنا/استاندار , شاهرود را از شهرهای مهم استان برشمرد و گفت: شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی باید با افق نگاه بلند نسبت به تامین زیر ساخت ها در این شهرستان توجه کنند.‌
 ١٠:٥٤ - 1399/12/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
باشگاه خبرنگاران جوان 1399/12/02
احداث مجموعه گردشگری با ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در شاهرود در انتظار رفع موانع توسط مسئولین !
رییس میراث فرهنگی شاهرود گفت: یک مجموعه گردشگری درشاهرود با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومان درحال طی مراحل خاک برداری و محوطه سازی است
 ١٠:٥١ - 1399/12/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایرنا 1399/11/29
تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل فرودگاه سمنان موافقت شد
سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های ناوبری هوایی گفت: رئیس‌جمهوری به منظور تکمیل طرح‌های عمرانی فرودگاه سمنان با درخواست ۳۰۰ میلیارد ریالی وزیر راه و شهر سازی موافقت کرد.
 ١٦:٣٥ - 1399/11/30 - نظرات : ٥متن کامل >>
مهر 1399/11/30
رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود: ۴۰۰ هزار اصله نهال برای درختکاری در استان آماده توزیع است
شاهرود- رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود بابیان اینکه ۴۰۰ هزار اصله نهال برای درختکاری در استان آماده توزیع است، گفت: این نهال‌ها به‌صورت سوزنی و پهن‌برگ و سازگار با اقلیم استان هستند.
 ١٦:٣٤ - 1399/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
مهر 1399/11/30
رئیس سازمان تأمین اجتماعی شاهرود: ۶۳ درصد جمعیت شاهرود تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند
شاهرود- رئیس سازمان تأمین اجتماعی شاهرود از تحت پوشش بودن ۱۲۰ هزار نفر معادل ۶۳ درصد جمعیت شهرستان خبر داد و گفت: با حذف دفترچه، ۹ هزار مراجعه افراد در شرایط کرونا به این مرکز کاسته می‌شود.
 ١٦:٣٢ - 1399/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
آگهی آرشیو
امور فرهنگی
نظم نوین جهانی
ترجمه مير محمود نبوي
 ٠٣:٥٤ - 1388/10/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
آگهي تبليغاتي
 
همشهری عزیز ، آیا میدانید با ارسال ایمیل به آدرس info@shahroodiha.ir و درخواست اشتراک اخبار شاهرود ، بسادگی میتوانید در اسرع وقت از اخبار شهرمان آگاه شوید . لطفا به صفحه تماس با ما مراجعه فرمائید !
اخبار > افزایش ۲ بـرابــری بودجه شهرداری شاهرود/ طلب ۳۷میلیاردی شهرداری شاهرود از ادارات


  چاپ        ارسال به دوست

ایسنا 1399/12/03

افزایش ۲ بـرابــری بودجه شهرداری شاهرود/ طلب ۳۷میلیاردی شهرداری شاهرود از ادارات

 

 

افزایش ۲ برابری بودجه شهرداری شاهرود/ طلب ۳۷میلیاردی شهرداری شاهرود از ادارات

ایسنا/استاندار , شاهرود را از شهرهای مهم استان برشمرد و گفت: شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی باید با افق نگاه بلند نسبت به تامین زیر ساخت ها در این شهرستان توجه کنند.‌

 علیرضا آشناگر ،عصر ۲ اسفند ماه در جلسه شورای اسلامی شهر شاهرود که به صورت ویدئو کنفرانسی و با تعدادی از مدیران کل ستادی استانداری، فرماندار و شهردار شاهرود برگزار شد با تاکید بر جایگاه و اهمیت شاهرود در استان اظهار کرد: شاهرود از شهرهای مهم استان است و لذا شهرداری و سایر دستگاههای اجرایی باید با افق نگاه بلند نسبت به تامین زیر ساختها در این شهرستان اقدام کنند.‌
استاندار با تجلیل از وجود انگیزه و علاقمتدی به فعالیت در میان اعضای شورای شهر و همچنین شهردار شاهرود از آنان خواست خدمات رسانی و مساعدت به مردم را بیش از پیش مد نظر قرارداده و با توجه به منابع محدود شهرداری ها، بیشترین خدمات رسانی را به انجام برسانند.‌
وی با تایید دغدغه مندی شهردار شاهرود نسبت به لزوم بازسازی و احیای ادوات و تجهیزات مدیریت بحران در این شهرستان گفت: موضوع مدیریت بحران و تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز آن در جلسات کمیته تطبیق مطرح و اعتباراتی جهت این موضوع در نظر گرفته شده است که به محض تخصیص ، سهم شاهرود نیز با در نظر گرفتن جمعیت و موقعیت آن پرداخت خواهد شد.
آشناگر از دستگاههای اجرایی شهرستان خواست تا فارغ از تعهدات تعریف شده در سطح ادارات ، خدمات رسانی بیشتر و رفع مشکلات مردم را بیش از پیش در سرلوحه ی کاری خود قرار داده و در رفع دغدغه مندی های عمومی بکوشند.‌
استاندار با اشاره به اقدامات شهرداری شاهرود در خدمات رسانی به مردم فارغ از قراردادها و تعهدات از این اقدام بعنوان تلاشی موثر و ارزشمند بمنظور رضایت مندی مردم یاد کرد و بر ضرورت استمرار این خدمات تا حصول تفاهم نامه مشترک با دستگاههای مرتبط تاکید کرد.
استاندار با اشاره به اهمیت استفاده درست و موثر از اوراق تسویه گفت : شهرداری شاهرود می بایست با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی و همچنین اقتصاد و دارایی نسبت به برنامه ریزی و تمهید مقدمات جهت استفاده از این اوراق تلاش نماید .
استاندار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کمبود اعتبارات جاری در سطح دستگاههای اجرایی و فروش بخشی از اموال مازاد در اختیار بمنظور جبران کسری اعتبارات جاری دستگاه ها خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی انتظار تامین زود هنگام اعتبارات کامل خود را نداشته و تلاش نمایند تا از اعتبارات موجود نهایت بهره مندی را داشته باشند.
آشناگر همچنین با اشاره به برخی گلایه مندی های ساکنان واحدهای مسکونی شهرک مهر در شهرستان شاهرود بر ضرورت همکاری و تعامل تمامی دستگاههای مربوطه تا حصول نتیجه و تفاهم کلی مشترک تاکید کرد و عنوان نمود: مصوبات و جمع بندی این جلسه در اسرع وقت پیگیری و بررسی گردیده و تلاش خواهد شد تا مشکلات مردم این خطه از استان هر چه سریع تر برطرف گردد.‌
آشناگر همچنین با تمجید از تحرکات خوب انجام شده در حوزه شهری شاهرود، این اقدامات را حاصل تعامل و همکاری خوب میان مدیران ارشد شهرستان و پیگیری های دستگاههای تصمیم گیر دانست و اظهار امیدواری کرد با وحدت و همدلی بیش از پیش شاهد رفع مشکلات و دغدغه مندی های مردم باشیم.

 بیطرف رئیس شورای اسلامی شهر شاهرود نیز با بیان اینکه هماهنگی، همکاری و تعامل بسیار خوب، میان اعضای شورا با شهردار، فرماندار و سایر مدیران اجرایی شهرستان شاهرود وجود دارد گفت: طی چند سال اخیر اقدامات عمرانی بسیار خوبی در شهرستان شاهرود به انجام رسیده است.‌

 وی ادامه داد: بودجه شهرداری شاهرود در سال ۱۴۰۰ در ۱۵ بهمن ماه در کمیته تطبیق بررسی و به فرمانداری شاهرود ارسال گردید.

بیطرف با اشاره به افزایش دوبرابری بودجه شهرداری شاهرود افزود: بودجه شهرداری شاهرود در سال گذشته بالغ بر ۲۴۱ میلیارد تومان بود که این عدد برای سال ۱۴۰۰ به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

 وی ادامه داد: خوشبختانه با تدابیر و تلاشهای انجام شده، اقدامات بسیار مناسبی در راستای سرمایه گذاری در شهرستان شاهرود به انجام رسیده است .

رئیس شورای شهر شاهرود: اقدام بسیار خوب و ارزشمندی که از دوره چهارم شورا آغاز و در دوره پنجم به ثمر نشست خریداری مجموعه ی البرز شرقی بود ‌که با انتقال شهرداری شاهرود به این مجموعه علاوه بر خدمات رسانی بهتر به مردم شاهد کاهش بار ترافیک در مرکز شهر خواهیم بود.‌

وی افزود: در حوزه فرهنگی، خوشبختانه اقدامات فوق‌العاده خوبی در دوره پنجم شورا به انجام رسیده است که از آن جمله می توان به خرید بیش از ۱۵ هزار جلد کتاب و حمایت از ناشران اشاره کرد.

رئیس پارلمان شهری شاهرود اضافه کرد: شهرداری شاهرود در طی یک سال گذشته در بحث مدیریت و پشتیبانی از اقدامات در راستای مقابله با کرونا، فعالیت‌های بسیار خوب و چشمگیری را به انجام رسانده و حضوری فعال در تمامی عرصه ها داشت .

  حاج محمدعلی، شهردار شاهرود نیز گفت: مطالبات شهرداری شاهرود از دستگاه‌های اجرایی شهرستان ، حدود ۳۷ میلیارد تومان است که شامل عوارض ، نوسازی ، پسماند ، خدمات شهری ، تخلفات و ..است .

وی ادامه داد: بسیاری از پرونده های موجود دستگاههای اجرایی شهرستان در کمیسیون ماده ۷۷ منجر به صدور رای شده اند که لازم است دستگاه ها، همکاری لازم را به انجام رسانده تا مجبور به اجرای حکم نباشیم .

شهردار شاهرود با اشاره خدمات شهرداری در دوره کرونا خاطرنشان کرد:  شهرداری شاهرود به منظور مساعدت به مردم در ایام شیوع کرونا، هزینه‌های مربوط به صدور پروانه و ... را تا ۳۵ درصد کاهش داده است.‌

وی میزان مطالبات شهرداری از محل امور ترافیکی و راهنمایی و رانندگی را حدود ۳ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان برشمرد و افزود: ک تنها ۵۱۸ میلیون تومان از این مبلغ به شهرداری پرداخت شده است.‌

 شهردار با بیادن اینکه امور ترافیکی شهرستان شاهرود با ۵۴ دوربین کنترل و رصد می شود ادامه داد: بزودی ۱۰ دوربین دیگر نیز به این سامانه اضافه خواهد شد.

 وی اضافه کرد: شهرداری شاهرود برای کنترل ترافیک و نصب تجهیزات رصد تصویری در این شهر، بالغ بر ۴ میلیارد تومان هزینه کرده است.

 وی افزود: در بحث آماده‌سازی زمین در مسکن مهر فدک و کوثر پرونده پیمانکار مربوطه همچنان در دادگاه است و راه و شهرسازی باید نسبت به این مسئله پیگیری لازم را به انجام رساند .

وی با بیان اینکه شهرداری شاهرود قریب به ۲۰ میلیارد تومان در مسکن مهر فدک و کوثر خدمات ارائه کرده است گفت: از اداره کل راه و شهرسازی شرق استان، تقاضا داریم نسبت به انتقال اسناد زمین های مربوط به ۱۰ درصد سهم شهرداری شاهرود اقدام  کند .


١٠:٥٤ - 1399/12/03    /    شماره : ٨٣٦٠    /    تعداد نمایش : ٦٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
رویدادها
» ساعت و تاریخ » اوقات شرعی » وضعیت آب و هوا
پنج شنبه ٢٨ تير ١٤٠٣
weather.ir is down
صفحه اصلی|اخبار|درباره شاهرود|پيوندها|پیش بینی هوا|آلبوم ها|تماس با ما|درباره ما