اخبار شهر و شهرستان آرشیو اخبار
ایرنا 1400/02/11
مرمت برج و باروی تاریخی شاهرود آغاز شد
شاهرود - ایرنا - رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود گفت: مرمت و سامان‌دهی برج و باروی تاریخی این شهر با هدف حفظ آثار باستانی در استان سمنان آغاز شد.
 ١٩:٥٩ - 1399/12/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
تابناک 1400/01/05
شکوفه‌های بهاری در شاهرود
باز شدن شکوفه‌های بهاری در اولین ماه بهار بی‌توجه به بحران کرونا بر شاخه‌های درختان شهرستان شاهرود سبز می‌شوند تا به ما بگویند که بهار توقف ناپذیر است.شکوفه دهی درختان همزمان با بهار طبیعت جلوه‌های زیبایی را در مناطق مختلف شهرستان شاهرود ایجاد کرده است.
 ١٩:١٧ - 1399/12/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
خبر گزاری صدا و سیما 1400/01/26
جولان کرونا در شهر؛ آمارهای صعودی شناسایی ها در شاهرود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود: در 24 ساعت گذشته 290 نفر با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود مراجعه کردند
 ١٩:١٦ - 1399/12/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایرنا 1400/01/08
۴۲۰۰ گردشگر نوروزی در شاهرود اقامت کردند
شاهرود- ایرنا- رییس اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شاهرود با بیان اینکه در تعطیلات نوروزی چهار هزار و ۲۰۰ گردشگر در این شهرستان اقامت کردند، گفت: بیش از ۶۰ درصد اقامت گردشگران در شرق استان انجام شد.
 ١٩:١٤ - 1399/12/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
مهر 1400/01/25
مهمترین مشکلات توسعه در شاهرود/ ظرفیت‌های مغفول فراوان هستند
شاهرود- شهرستان شاهرود با دارا بودن ظرفیت‌های عظیم معدنی، گردشگری، کشاورزی و حمل و نقل هنوز آنچنان که باید و شاید نتوانسته به توسعه اقتصادی مبتنی بر داشته‌های خود برسد.
 ١٩:١٢ - 1399/12/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایسنا 1399/12/03
افزایش ۲ بـرابــری بودجه شهرداری شاهرود/ طلب ۳۷میلیاردی شهرداری شاهرود از ادارات
ایسنا/استاندار , شاهرود را از شهرهای مهم استان برشمرد و گفت: شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی باید با افق نگاه بلند نسبت به تامین زیر ساخت ها در این شهرستان توجه کنند.‌
 ١٠:٥٤ - 1399/12/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
باشگاه خبرنگاران جوان 1399/12/02
احداث مجموعه گردشگری با ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در شاهرود در انتظار رفع موانع توسط مسئولین !
رییس میراث فرهنگی شاهرود گفت: یک مجموعه گردشگری درشاهرود با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومان درحال طی مراحل خاک برداری و محوطه سازی است
 ١٠:٥١ - 1399/12/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایرنا 1399/11/29
تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل فرودگاه سمنان موافقت شد
سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های ناوبری هوایی گفت: رئیس‌جمهوری به منظور تکمیل طرح‌های عمرانی فرودگاه سمنان با درخواست ۳۰۰ میلیارد ریالی وزیر راه و شهر سازی موافقت کرد.
 ١٦:٣٥ - 1399/11/30 - نظرات : ٥متن کامل >>
مهر 1399/11/30
رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود: ۴۰۰ هزار اصله نهال برای درختکاری در استان آماده توزیع است
شاهرود- رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود بابیان اینکه ۴۰۰ هزار اصله نهال برای درختکاری در استان آماده توزیع است، گفت: این نهال‌ها به‌صورت سوزنی و پهن‌برگ و سازگار با اقلیم استان هستند.
 ١٦:٣٤ - 1399/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
مهر 1399/11/30
رئیس سازمان تأمین اجتماعی شاهرود: ۶۳ درصد جمعیت شاهرود تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند
شاهرود- رئیس سازمان تأمین اجتماعی شاهرود از تحت پوشش بودن ۱۲۰ هزار نفر معادل ۶۳ درصد جمعیت شهرستان خبر داد و گفت: با حذف دفترچه، ۹ هزار مراجعه افراد در شرایط کرونا به این مرکز کاسته می‌شود.
 ١٦:٣٢ - 1399/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
آگهی آرشیو
امور فرهنگی
نظم نوین جهانی
ترجمه مير محمود نبوي
 ٠٣:٥٤ - 1388/10/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
آگهي تبليغاتي
 
همشهری عزیز ، آیا میدانید با ارسال ایمیل به آدرس info@shahroodiha.ir و درخواست اشتراک اخبار شاهرود ، بسادگی میتوانید در اسرع وقت از اخبار شهرمان آگاه شوید . لطفا به صفحه تماس با ما مراجعه فرمائید !
اخبار > رئیس سازمان تأمین اجتماعی شاهرود: ۶۳ درصد جمعیت شاهرود تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند


  چاپ        ارسال به دوست

مهر 1399/11/30

رئیس سازمان تأمین اجتماعی شاهرود: ۶۳ درصد جمعیت شاهرود تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند

۶۳ درصد جمعیت شاهرود تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند

شاهرود- رئیس سازمان تأمین اجتماعی شاهرود از تحت پوشش بودن ۱۲۰ هزار نفر معادل ۶۳ درصد جمعیت شهرستان خبر داد و گفت: با حذف دفترچه، ۹ هزار مراجعه افراد در شرایط کرونا به این مرکز کاسته می‌شود.

سید موسی موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه حذف دفترچه‌های تأمین اجتماعی از یکم اسفندماه سال جاری در سراسر کشور صورت می‌گیرد، ابراز داشت: در این اقدام تنها دفترچه‌های درمان حذف خواهد شد ولی درمان به قوت خود باقی است و مقوله‌ای به نام اخذ دفترچه در کارگزاری تأمین اجتماعی امکان‌پذیر نیست.

وی بابیان اینکه بیمه‌شدگان به سه روش کارت ملی، شناسنامه و یا جلد اول دفترچه‌های درمان خود می‌توانند از خدمات لازم بهره‌مند شوند، افزود: درواقع با این اقدام نسخه الکترونیک برای بیمار صادر و قابل پذیرش در همه مراکز درمانی، آزمایشگاه و داروخانه و غیره خواهد بود.

حذف دفترچه راهی برای کاهش مراجعه‌ها

رئیس سازمان تأمین اجتماعی شاهرود بابیان اینکه این مرکز با در نظر گرفتن بیمه‌شده اصلی و تبعی ۱۲۰ هزار نفر را تحت پوشش خود دارد، ابراز داشت: با توجه به حجم نفرات خانواده بزرگ و گسترده تأمین اجتماعی این مهم می‌طلبد تا مدیریت مجموعه به نحو احسن صورت گیرد.

موسوی در ادامه تصریح کرد: جمعیت شاهرود بدون در نظر گرفتن حوزه بسطام برابر اعلام فرمانداری سال ۹۵ معادل ۱۷۵ هزار نفر است که از این سال تاکنون با در نظر گرفتن ۱۹۰ هزارنفری شهرستان و ۱۲۰ هزار تحت پوشش می‌توان گفت معادل ۶۳ درصد تحت پوشش خدمات درمانی قرار دارند.

وی بابیان اینکه با حذف دفترچه‌های درمان ماهیانه هشت الی ۹ هزار نفر از مراجعه به تأمین اجتماعی و کارگزاری‌ها کاسته خواهد شد، افزود: با از دور خارج شدن دفترچه‌ها شش الی هفت هزار نفر دیگر به کارگزاری‌ها مراجعه‌ای نخواهند داشت و در بخش تأمین اعتبار دفترچه نیز ۱۶ الی ۱۷ هزار نفر ماهانه مراجعه کم می‌شود.

اینترنتی شدن خدمات در شاهرود

رئیس سازمان تأمین اجتماعی شاهرود بابیان اینکه در راستای اجرای طرح مکاتبات لازم با فرمانداری، بخشداری، مجمع امور صنفی، شرکت‌های بزرگ، کانون‌ها، نظام پزشکی، دانشگاه آزاد و علوم پزشکی انجام شد، ابراز داشت: با توجه به اینکه این کار تغییر بزرگی محسوب می‌شود و هر تغییر نیز با مسائل و چالش‌های خاص خود مواجه است لذا تلاش شد تا این مشکلات به حداقل میزان خود برسد.

موسوی بابیان اینکه باجه ۳۰۷۰ در تأمین اجتماعی شاهرود برای آموزش و اطلاع‌رسانی راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: طرح مرحوم نوربخش سی خدمت را غیرحضوری و از مراجعه ۷۰ میلیون کم می‌کند و هدف اصلی آن فراهم کردن خدمات در بستر اینترنت است که با سازمان نظام‌وظیفه و دانشگاه این لینک برقرارشده است.

وی افزود: در روال گذشته فرد بیمه‌شده برای دریافت هدیه ازدواج ناگزیر به ارائه مدارک بسیار و طی پروسه زمان ری بود اما در این خدمت به‌محض ثبت تاریخ عقد در اداره ثبت لینک برقرار و مشروط بر اینکه شماره‌حساب فرد ثبت‌شده باشد بدون مراجعه حضوری هدیه ازدواج به‌حساب فرد واریز می‌شود.


١٦:٣٢ - 1399/11/30    /    شماره : ٨٣٥٦    /    تعداد نمایش : ٦٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
رویدادها
» ساعت و تاریخ » اوقات شرعی » وضعیت آب و هوا
چهارشنبه ٠٩ فروردين ١٤٠٢
weather.ir is down
صفحه اصلی|اخبار|درباره شاهرود|پيوندها|پیش بینی هوا|آلبوم ها|تماس با ما|درباره ما