اخبار شهر و شهرستان آرشیو اخبار
مهر 1399/11/08
درخشش بانوان هندبالیست شاهرودی برای نخستین بار در کشور
شاهرود- رئیس هیئت هندبال استان از حضور تیم هندبال زغالسنگ البرز شرقی شاهرود بین چهار تیم برتر کشور برای نخستین بار در تاریخ این رشته در سطح استان خبر داد
 ١٧:٣٥ - چهارشنبه ٨ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ایسنا 1399/11/08
درگذشت غلامرضا حاج محمدی از اساتید موسیقی استان
ایسنا :غلامرضا حاج محمدی از شاخص‌ترین اساتید موسیقی استان و شاهرود است که سابقه 14 سال عضویت در ارکستر سمفونیک تهران را در کارنامه داشت؛ پس از یک عمر آموزش و کار هنری، جان به جان آفرین تسلیم کرد.
 ١٧:٠٦ - چهارشنبه ٨ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ایرنا 1399/11/06
پویایی معادن شاه کلید مهاجرت معکوس در طُرود شاهرود
شاهرود- ایرنا- فعالیت معادن در منطقه طُرود شهرستان شاهرود موجب شده است جوانان مهاجر به شهرهای بزرگ به فکر بازگشت به منطقه بومی خود بیفتند تا برای گذران زندگی خود در این معادن مشغول به کار شوند.
 ١٦:٤٥ - چهارشنبه ٨ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
روزنامه اعتماد 1399/11/04
درباره انتقال آب به شاهرود، به آقاي رييسي اطلاعات نادرست داده‌اند
رييس قوه قضاييه در سفر اخيرشان به شاهرود و ديدار با نخبگان اين شهر گفته‌اند كه «درباره موضوع انتقال آب گلستان و لوله‌كشي كه در مراحل پاياني خود است و بخش اندكي از آن مانده، اين توقف چند ساله، صحيح نبوده است و موضوع بايد در كارگروهي متشكل از دو استان و مسوولان آب پيگيري شود.» به نظر مي‌رسد مسوولان حاضر در سفر حقيقت ماجراي «انتقال آب به شاهرود» را به ايشان نگفته‌اند.
 ١٩:٥٤ - يکشنبه ٥ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
ایسنا 1399/11/01
مرمت و بهسازی کاروانسرای تاریخی بدشت
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود از پایان مرحله نخست مرمت و بهسازی کاروانسرای تاریخی بدشت خبر داد
 ١٩:٥٢ - يکشنبه ٥ بهمن ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
آگهی آرشیو
امور فرهنگی
نظم نوین جهانی
ترجمه مير محمود نبوي
 ٠٣:٥٤ - شنبه ٢٦ دی ١٣٨٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
آگهي تبليغاتي
 
همشهری عزیز ، آیا میدانید با ارسال ایمیل به آدرس info@shahroodiha.ir و درخواست اشتراک اخبار شاهرود ، بسادگی میتوانید در اسرع وقت از اخبار شهرمان آگاه شوید . لطفا به صفحه تماس با ما مراجعه فرمائید !
اخبار > انجام۳۲۰هزار مترمربع آسفالت در شاهرود/چرایی فروش اراضی البرزشرقی


  چاپ        ارسال به دوست

مهر = بازار 1399/10/11

انجام۳۲۰هزار مترمربع آسفالت در شاهرود/چرایی فروش اراضی البرزشرقی

انجام۳۲۰هزار مترمربع آسفالت در شاهرود/چرایی فروش اراضی البرزشرقی

شاهرود- شهردار شاهرود علی رضا حاجی محمد علی در نشست خبری چهارشنبه شب خود با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران از برگزاری توأم کمیسیون ماده ۱۰۰ ویژه ساخت و ساز و همچنین کمیسیون ماده پنج ویژه طرح جامع و تفضیلی شهری در شاهرود خبر داد و تاکید کرد: این اتفاق بعد از استقلال اداره کل راه و شهرسازی شرق استان در شاهرود برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۳۵۳ پرونده ماده ۱۰۰ و همچنین ۱۰۰ پرونده ماده پنج ویژه طرح جامع و تفصیلی در شش ماهه اول سال جاری مطرح شده است، گفت: بررسی این پرونده‌ها با حضور اعضای کمیسیون به خوبی صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا حاجی محمدعلی شامگاه چهارشنبه در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات به میزبانی سالن جلسات آتش نشانی شاهرود با بیان اینکه در ماه‌های اخیر نهضت آسفالت معابر شهری در سطح شاهرود انجام شده است، تاکید کرد: هدف این طرح رفع موج و دست اندازهای خیابان و بهبود و ارتقای ترافیک شهری است که خوشبختانه موفقیت‌های خوبی در این حوزه کسب شده است.

وی با بیان اینکه ۲۷۲ هزار مترمربع آسفالت و ۵۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع لکه‌گیری مجموعاً به مساحت ۳۲۰ هزار مترمربع آسفالت در معابر شهری شاهرود صورت گرفته است، بیان کرد: این آسفالت‌ها توانسته تا حد زیادی کیفیت حمل و نقل در معابر شهری شاهرود را ارتقا دهد.

بهسازی معابر شهری

شهردار شاهرود از اجرای هفت هزار و ۲۵۸ متر مربع پازل فرش در پیاده راه‌های شهری نیز خبر داد و تاکید کرد: ۱۳ هزار متر ارتقای جوی‌های هدایت آب سطح شهر جدول گذاری ۲۳ هزار متر معابر شهری و همچنین رگلاژ مسیرهای عبور آب و خیابان‌ها در زمره اقدامات صورت گرفته در واحد عمران شهرداری شاهرود است.

حاجی محمد علی از احداث دوربرگردان، اصلاح هندسی معابر، بهسازی و گشایش مسیر وادی السلام، پیش بینی مسیر دور برگردان در شمال و جنوب شهر، تجهیزات و علائم ترافیکی و … در شهر شاهرود خبر داد و تاکید کرد: اجرای طرح هندسی در شهرک امام، نصب تجهیزات ترافیکی مانند باطومی، پارک بوستان شکوفه و بوستان محلی سعدی برای استفاده همشهریان و… از دیگر اقدامات صورت گرفته در هشت ماهه اخیر است.

وی با بیان اینکه سنگ فرش خیابان صدوقی (مزار) با هدف کاهش سرعت ترافیک و همچنین انجام پیاده راه سازی صورت گرفته است، تاکید کرد: در این طرح دو دیدگاه وجود دارد که غالباً دانشگاهیان و مردم موافق مسدود شدن خیابان و اجرای کامل پیاده راه هستند و گروه دیگر که کسبه خیابان محسوب می‌شوند، مخالف ممنوعیت تردد خودرو در این مسیر هستند که باید درباره این امر در شورای ترافیک نیز تصمیم‌گیری شود زیرا در این زمینه فقط شهرداری تصمیم گیر نیست.

رفع مشکلات معابر

شهردار شاهرود با بیان اینکه در راستای رفع مشکل خیابان صدوقی پیشنهاداتی ارائه شده است، گفت: سه دیدگاه وجود دارد نخست اینکه این خیابان کاملاً پیاده راه شود و توسط گاری های سنتی که ساخته شده مردم بارهایشان را حمل کنند دوم اینکه این خیابان کاملاً مانند قبل ماشین رو شود اما با کاهش سرعت و دیدگاه سوم تلفیق این دو؛

حاجی محمدی علی بیان کرد: در پیشنهاد سوم بیان شده که دو بارانداز در طول روز به کسبه و خودروها اختصاص یابد و مابقی ساعت‌های شبانه روز این خیابان پیاده راه باشد یعنی برای مثال از صبح تا ساعت ۹ این خیابان ماشین رو باشد از ۹ الی ۱۴ پیاده راه دوباره از ۱۴ تا ۱۶ مخصوص ماشین‌ها و سپس دوباره مخصوص پیاده راه تا همه راضی شوند که بازهم در این خصوص تصمیم‌گیری نهایی صورت می‌گیرد.

وی از زیباسازی شهری، حرکت به سمت شهر انسان محور همچنین توجه به پیاده راه‌ها و مسیر دوچرخه خبر داد و گفت: شاهرود دارای شیب بسیار خوبی در دو سمت شمال به جنوب و غرب به شرق است در نتیجه می‌تواند به مثابه یک پایلوت شهرهای انسان محور محسوب شود.

ارتقای روشنایی شهری

شهردار شاهرود با بیان اینکه شیب ملایم خیابان‌های شاهرود فرصت بسیار خوبی برای ترویج مسیر دوچرخه است، گفت: ایده آل ما این است که مسیر میدان جمهوری تا میدان آزادی به صورت کلی پیاده راه و مسیر دوچرخه شود همچنین در فاز بعد می‌تواند تمام مسیر میدان هفت تیر تا میدان آزادی را سنگ فرش و یک مسیر بی آر تی با استفاده از اتوبوس‌های برقی اجرا کرد و مردم در کنار آن پیاده روی و دوچرخه سواری کنند و این بی‌نظیرترین طرح شهر انسان محور خواهد بود که البته اجرای آن مستلزم زمان است.

حاجی محمد علی همچنین از اجرای پروژه باغ راه در شاهرود خبر داد و بیان کرد: این طرح کمربندی زیبایی مملو از درختان و فضای سبز است که مسیر مفرحی برای پیاده روی نیز محسوب شده و می‌تواند حتی در جذب گردشگران نیز مؤثر واقع شود این طرح در حال اخذ مجوزهای لازم و طی مراحل عمرانی است.

وی از نصب ۳۴۵ پایه چراغ معابر و چارک‌ها و سه هزار مورد انواع روشنایی در ماه‌های اخیر خبر داد و تاکید کرد: این روشنایی‌ها برای ارتقای امنیت مردم احساس آرامش و همچنین ارائه خدمات بهتر برای خانواده‌ها تعبیه شده است همچنین اجرای ۵۰ پروژکتور با ۱۴ ستون شش متری از دیگر اقدامات شهرداری است.

واگذاری اراضی البرز شرقی

شهردار شاهرود بیان کرد: دو خط تولید آسفالت ۶۰ تنی و ۱۲۰ تنی آسفالت گرم با ظرفیت ذخیره ۵۰۰ تن قیر در سیلوهای مخصوص و یک کارخانه تولید جدول بتونی در شهر شاهرود برای خودکفایی و تأمین نیاز واحد عمران شهری در شهر شاهرود راه اندازی شده است.

حاجی محمد علی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر، درباره واگذاری اراضی البرز شرقی، گفت: ۲۲ هکتار از اراضی البرز شرقی برای شهرداری است و سوال اصلی ما این است که چرا این زمین‌ها را شهرداری با هزینه‌های میلیارد تومانی و وام‌های بانکی خریده است؟ آیا جز این است که امروز با شرایط کرونا، مشکلات بی کاری، گرانی و … همان روز مبادایی که این اراضی برای آن خریداری شده‌اند فرا رسیده است؟

وی با بیان اینکه تمام هزینه واگذاری اراضی بدون ریالی دخل و تصرف صرف پروژه‌های عمرانی می‌شود، افزود: برای این اراضی دو سرمایه گذار بزرگ که اصالتی شاهرودی دارند و در تهران و گرگان زندگی می‌کنند اعلام آمادگی کرده و میلیاردها تومان پول به شهر آورده‌اند جز این است که این واگذاری اراضی خود در راستای بازگشت سرمایه‌های شاهرودی‌های مقیم شهرهای دیگر اقدام کرده است؟

ساخت پل شهید سلیمانی

شهردار شاهرود با بیان اینکه ۱.۸ هکتار از این اراضی به میزان ۹۳ قطعه برای واگذاری به کاربری مسکونی در طرح جامع شهری جدید شاهرود تغییر وضعیت داده‌اند که فروخته می‌شوند و مردم در آن خانه می‌سازند لذا صحبت ما این است که چرا باید این زمین‌ها را حالا که می‌توانیم واگذار کنیم، نگه داریم؟ برای چه زمان این زمین‌ها را نگه داریم؟ مگر از این مبادا تر هم شرایط وجود دارد که مشکلات عمده‌ای وجود دارد؟ لذا باید گفت این واگذاری‌ها نه تنها صرف شهرداری نمی‌شود بلکه صرف طرح‌های عمرانی شهر شده و در نهایت سرمایه و اشتغال به شهر می‌آورد.

حاجی محمد علی درباره ابهام ساخت پل شهید سلیمانی در منطقه ورودی شهر از سمت اصفهان نیز، گفت: بسیاری می‌گویند چرا این طرح در میدان هفت تیر و یا ولایت انجام نشد از سوی دیگر الازم این طرح چه بود که درباره آن باید گفت این طرح در سال ۹۳ مجوز و مصوبه شورای ترافیک را گرفته در نتیجه اصلاً برای این دوران و این شورا نیست که بخواهد کاری نمایشی باشد.

وی افزود: برای ساخت طرح‌هایی مانند روگذر و زیرگذر مطالعاتی انجام می‌شود و ملاک‌هایی مهم است که برای مثال تصادفات و مخاطرات و جان باختن مردم در آن ملاک می‌شود ما در میدان ولایت به واسطه خروجی‌های متعدد تصادفاتی که در تقاطع منطقه احداث پل شهید سلیمانی وجود داشت را شاهد نبوده‌ایم برعکس در ورودی شهر از سمت اصفهان تصادفات جان چهار شهروند را گرفته و ۴۵۰ تصادف در آن منطقه طی سنوات اخیر رخ داده است که این نشان می‌دهد ملزومات ساخت پل در آن منطقه بیشتر بوده است.

شهردار شاهرود ادامه داد: مطالعاتی در دیگر نقاط شهر نیز صورت گرفته اما همیشه نخستین پل و پروژه بزرگ روگذر و زیرگذر حساسیت‌هایی را دارد و همیشه این سوال مطرح می‌شود که چرا در دیگر نقاط این طرح اجرا نشده است در نهایت باید گفت هدف شهرداری کاهش تصادفات است و این طرح نیز با ۴۴ میلیارد تومان اعتبار با مصوبه شورای ترافیک می‌تواند مثمر ثمر باشد مضافاً بر اینکه این قطعاً آخرین طرح عمرانی و ترافیکی شاهرود هم نخواهد بود.


١٥:٥٩ - پنج شنبه ١١ دی ١٣٩٩    /    شماره : ٨٣٣٥    /    تعداد نمایش : ٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
رویدادها
» ساعت و تاریخ » اوقات شرعی » وضعیت آب و هوا
پنج شنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٩
weather.ir is down
صفحه اصلی|اخبار|درباره شاهرود|پيوندها|پیش بینی هوا|آلبوم ها|تماس با ما|درباره ما