اخبار شهر و شهرستان آرشیو اخبار
ایرنا 1400/02/11
مرمت برج و باروی تاریخی شاهرود آغاز شد
شاهرود - ایرنا - رییس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان شاهرود گفت: مرمت و سامان‌دهی برج و باروی تاریخی این شهر با هدف حفظ آثار باستانی در استان سمنان آغاز شد.
 ١٩:٥٩ - 1399/12/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
تابناک 1400/01/05
شکوفه‌های بهاری در شاهرود
باز شدن شکوفه‌های بهاری در اولین ماه بهار بی‌توجه به بحران کرونا بر شاخه‌های درختان شهرستان شاهرود سبز می‌شوند تا به ما بگویند که بهار توقف ناپذیر است.شکوفه دهی درختان همزمان با بهار طبیعت جلوه‌های زیبایی را در مناطق مختلف شهرستان شاهرود ایجاد کرده است.
 ١٩:١٧ - 1399/12/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
خبر گزاری صدا و سیما 1400/01/26
جولان کرونا در شهر؛ آمارهای صعودی شناسایی ها در شاهرود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود: در 24 ساعت گذشته 290 نفر با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود مراجعه کردند
 ١٩:١٦ - 1399/12/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایرنا 1400/01/08
۴۲۰۰ گردشگر نوروزی در شاهرود اقامت کردند
شاهرود- ایرنا- رییس اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شاهرود با بیان اینکه در تعطیلات نوروزی چهار هزار و ۲۰۰ گردشگر در این شهرستان اقامت کردند، گفت: بیش از ۶۰ درصد اقامت گردشگران در شرق استان انجام شد.
 ١٩:١٤ - 1399/12/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
مهر 1400/01/25
مهمترین مشکلات توسعه در شاهرود/ ظرفیت‌های مغفول فراوان هستند
شاهرود- شهرستان شاهرود با دارا بودن ظرفیت‌های عظیم معدنی، گردشگری، کشاورزی و حمل و نقل هنوز آنچنان که باید و شاید نتوانسته به توسعه اقتصادی مبتنی بر داشته‌های خود برسد.
 ١٩:١٢ - 1399/12/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایسنا 1399/12/03
افزایش ۲ بـرابــری بودجه شهرداری شاهرود/ طلب ۳۷میلیاردی شهرداری شاهرود از ادارات
ایسنا/استاندار , شاهرود را از شهرهای مهم استان برشمرد و گفت: شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی باید با افق نگاه بلند نسبت به تامین زیر ساخت ها در این شهرستان توجه کنند.‌
 ١٠:٥٤ - 1399/12/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
باشگاه خبرنگاران جوان 1399/12/02
احداث مجموعه گردشگری با ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در شاهرود در انتظار رفع موانع توسط مسئولین !
رییس میراث فرهنگی شاهرود گفت: یک مجموعه گردشگری درشاهرود با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد تومان درحال طی مراحل خاک برداری و محوطه سازی است
 ١٠:٥١ - 1399/12/03 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایرنا 1399/11/29
تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل فرودگاه سمنان موافقت شد
سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های ناوبری هوایی گفت: رئیس‌جمهوری به منظور تکمیل طرح‌های عمرانی فرودگاه سمنان با درخواست ۳۰۰ میلیارد ریالی وزیر راه و شهر سازی موافقت کرد.
 ١٦:٣٥ - 1399/11/30 - نظرات : ٥متن کامل >>
مهر 1399/11/30
رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود: ۴۰۰ هزار اصله نهال برای درختکاری در استان آماده توزیع است
شاهرود- رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود بابیان اینکه ۴۰۰ هزار اصله نهال برای درختکاری در استان آماده توزیع است، گفت: این نهال‌ها به‌صورت سوزنی و پهن‌برگ و سازگار با اقلیم استان هستند.
 ١٦:٣٤ - 1399/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
مهر 1399/11/30
رئیس سازمان تأمین اجتماعی شاهرود: ۶۳ درصد جمعیت شاهرود تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند
شاهرود- رئیس سازمان تأمین اجتماعی شاهرود از تحت پوشش بودن ۱۲۰ هزار نفر معادل ۶۳ درصد جمعیت شهرستان خبر داد و گفت: با حذف دفترچه، ۹ هزار مراجعه افراد در شرایط کرونا به این مرکز کاسته می‌شود.
 ١٦:٣٢ - 1399/11/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
آگهی آرشیو
امور فرهنگی
نظم نوین جهانی
ترجمه مير محمود نبوي
 ٠٣:٥٤ - 1388/10/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
آگهي تبليغاتي
 
همشهری عزیز ، آیا میدانید با ارسال ایمیل به آدرس info@shahroodiha.ir و درخواست اشتراک اخبار شاهرود ، بسادگی میتوانید در اسرع وقت از اخبار شهرمان آگاه شوید . لطفا به صفحه تماس با ما مراجعه فرمائید !
اخبار > فرودگاه شاهرود مصلوب دعواهای سیاسی


  چاپ        ارسال به دوست

مهر 1399/10/03

فرودگاه شاهرود مصلوب دعواهای سیاسی

فرودگاه شاهرود مصلوب دعواهای سیاسی

شاهرود- بین المللی شدن فرودگاه شاهرود نوید روزهای بهتر را برای این فرودگاه می‌داد اما چندی است که دعواهای سیاسی و اختلافات موجود بین مسئولان، تمام امیدهای مردم را ناامید کرده است.

خبرگزاری مهر – پدرام حکیم: فرودگاه شاهرود پس از ۲۵ سال و با پیگیری سید حسن حسینی شاهرودی نماینده سابق شاهرود و میامی در مجلس، رئیس سازمان هواپیمایی، هیئت دولت و کمیته مردمی فرودگاه بالاخره بین‌المللی شد و حتی دو پرواز خارجی نیز داشت.

مرز هوایی که نه تنها برای مسافر بلکه برای صادرات محصولات به خصوص تولیدات کشاورزی و سردرختی و جذب سرمایه گذار و تسهیل در سرمایه گذاری در شرق استان ، بهبود اشتغال، ارتقای دانشگاه‌های شهرستان با حضور اساتید پروازی و ده‌ها مورد دیگر مصوب شده بود، امروز به دستاویز بازی‌های سیاسی بدل شده و در گره‌های کور بی مدیریتی سطح شهرستان شاهرود رو به ورطه نابودی گذارده است.

پرواز کارگو

مدت‌ها است که در شاهرود بین ارکان قدرت هیچ هماهنگی وجود ندارد. اختلاف نماینده با فرماندار وقت علنی شد و تلاش‌های بزرگان شهر همچون امام جمعه نیز برای رفع این بحران مدیریتی بی‌نتیجه ماند تا اینکه آشناگر استاندار تصمیم به تغییر نماینده عالی دولت در شاهرود گرفت و هم‌اکنون معاون سیاسی فرمانداری ویژه شاهرود موقتاً سکاندار این پست شده است، نماینده شاهرود و میامی در مجلس بعد از انتخاب خود در اسفندماه ۹۸ تاکنون در جلسات فرمانداری حضور نیافته و حتی یک شورای اداری را هم پشت سر نگذاشته است.

بین سه رکن اصلی مدیریت شهری یعنی فرماندار، نماینده و امام جمعه و دو رکن بعدی مدیریت یعنی شورای شهر و شهرداری، بعد از انتخابات مجلس اسفند ماه ۹۸ کمترین رابطه ممکن در دو دهه اخیر شهرستان شاهرود پدید آمده است تا جایی که فرماندار وقت در رأس هیئتی از کارخانه فولاد بازدید می‌کرد چهار روز بعد دوباره نماینده در رأس هیئتی از همین مکان بازدید می‌کند.

یکی از موضوعاتی که در این بین به شدت دچار لطمه شده فرودگاه بین‌المللی شاهرود محسوب می‌شود که به بهانه انجام پروازهای کارگو و حمل و نقل و صادرات راه اندازی و مجوز بین‌المللی شدن آن نیز اخذ شده است اما در این گیر و دار که برخی مسئولان به فکر تحمیل کردن افکار خود بر دیگران هستند، از آن یادی نمی‌کنند.

دعواهای سیاسی

این روزها آن قدری که برخی مسئولان به اختلاف‌ها و انتصاب نزدیکان خود در دستگاه‌های اجرایی و غیردولتی و همچنین سخنرانی‌های پوپولیستی می‌پردازند اگر به مشکلات شهر شامل فرودگاه، راه‌ها، اشتغال، کشاورزی و سرمایه‌گذاری و… می‌پرداختند می‌توانستیم شاهد رقم خوردن اتفاقات بهتری در شهرستان شاهرود باشیم.

ابتدای دهه ۷۰ وقتی کلنگ فرودگاه بر زمین خورد کمتر کسی فکرش را می‌کرد تا سال ۱۴۰۰ این فرودگاه هنوز یک پرواز صادرات محصولات کشاورزی و تولیدی را هم نداشته باشد آن هم با دارا بودن مجوز بین‌المللی و تطویل باند، ایجاد سالن ترانزیت، سامانه‌های هوانوردی، سالن گمرک و حتی امکان سوخت‌گیری که در کمتر فرودگاهی کشور وجود دارد که این مهم به همت کمیته مردمی فرودگاه محقق شده است.

این در حالی است که مسئولان استان  نیز در این اندیشه هستند که وقتی مسئولان شهرستان شاهرود مطالبه فرودگاه را ندارند چرا باید به دنبال تحقق آن بود! در نتیجه در نامه ۱۶ مهرماه ۹۹ استاندار سمنان به ریاست جمهوری درباره تخصیص اعتبارات فرودگاه سمنان، هیچ نامی از شاهرود وجود ندارد.

در این نامه واعظی به نامه استاندار سمنان اشاره و پاراف رئیس جمهور را اینگونه ابلاغ می‌کند که «اگر طرحی ظرف سس ماه به افتتاح می‌رسد و کمبود اعتبار دارید، اعلام نمائید» حال سرنوشت فرودگاه شاهرود چه می‌شود که نه مسئولان شهرستانی و نه استانی به دنبال تحقق اعتبارات و رفع مشکلات آن هستند؟

بازی‌های سیاسی متأسفانه در شاهرود سابقه طولانی دارد و اولین باری نیست که به مردم شهرستان ضربه زده است این مردم از بازی‌های سیاسی همواره ضربه خورده‌اند و توسعه قربانی اصلی آن بوده است موضوعاتی مانند قله شاهوار و تخریب این کانون آب ساز نمونه کوچکی از این موضوع است که حتی یک مسئول شاهرودی به جز ائمه جمعه شاهرود و بسطام هم پیگیر حق حیات مردم این شهرستان در برابر تخریب طبیعت نیست.

صادرات محوری فرودگاه

گفته می‌شود یکی از مسئولان شاهرود عنوان کرده که فرودگاه متعلق به چهار درصد مردم است و به آن اعتقادی ندارم! این در حالی است که اصلاً فرودگاه شاهرود برای مسافربری در ۲۵ سال پیش ساخته نشد بلکه هدف اصلی آن صادرات انگور و زردآلویی بود که امروز به نام شهرستان شاهرود در تمام ایران شناخته می‌شوند. صادرات گل، فرش و دستباف‌های صنایع دستی، فرآوری‌های حوزه دامی، لبنیات، کشاورزی، میوه‌های سردرختی و … در چشم‌انداز فرودگاه گنجانده شده است و اتفاقاً به درستی بیان شده که این فرودگاه متعلق به چهار درصد مردم مسافر است زیرا ۹۶ درصد باقی مانده‌اش با چشم‌انداز صادرات ساخته شده است.

در همین چند ماه اخیر که دعواهای سیاسی در شهرستان شاهرود پررنگ‌تر شکل گرفته متأسفانه کارخانه کاغذ سنگی، ذوب آهن شاهرود، اعتبارات حوزه راه، بیمارستان خیر ساز و فرودگاه و … به امان خدا رها شده و همین روزها است که اخبار پشیمان شدن سرمایه گذاران این طرح‌ها نیز به گوش برسد زیرا سرمایه گذار در صورتی باقی می‌ماند که به امید خدا رها نشده باشد و حمایتی ببیند.

دعواهای سیاسی بارها و بارها جلوی پیشرفت و توسعه را گرفته است و اختلاف نظرها در این استان مشهود هستند. متأسفانه این استان شرایط عجیب و غریبی دارد زیرا در دیگر نقاط کشور ابتدا اعتبارات می‌آید و سپس برای توزیع آن در درون استان دعواهای سیاسی به راه می‌افتد اما در این استان اعتبارات هنوز نیامده جنگ‌هایش شروع می‌شود! موضوع اما این است که این نوع نگاه‌های اشتباه باید تا چه زمان ادامه یابد؟ گفتنی است میانگین سنی مسئولان شهرستان شاهرود بالای ۵۰ سال است این امر در استان نیز صادق است شاید بهتر نیست تدابیر را به دست جوانان بسپاریم تا شاید این نوع نگاه‌های پوسیده و رنگ و رو رفته کم کم جایشان را به خوش فکری و توسعه محوری بدهند؟

در پایان باید گفت نمی‌گوییم زیر پای داشته‌هایمان فرش قرمز بیندازیم و آن را توتیای چشممان کنیم، خیر؛ حداقل کنارشان هم نگذاریم و هر از گاهی هم لا بلای دعواهای سیاسی نگاهی هم به زیرساخت‌های نیازمند اعتبارات بیندازیم. در خاتمه باید گفت بد نیست مسئولان شهرستان شاهرود از نماینده و فرماندار و مسئولان استان از جمله استاندار و معاونان وی بگویند در این ۱۰ ماه اخیر، چند بار به شاهرود و خصوصاً به فرودگاه بین المللی این شهر سر زده‌اند؟

*روزنامه نگار و کنشگر اجتماعی


١٢:٥١ - 1399/10/04    /    شماره : ٨٣٣٣    /    تعداد نمایش : ٦٤٤


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1399/12/02 0:51
0
4
واقعا چه راحت برای بالا بردن خود اینگونه زحمت چندساله را به قهقرا میکشانند
کاربر مهمان
1399/12/01 23:41
0
4
سمیرا
نماینده فعلی نه تنها عملکردی نداشتن تاکنون بلکه دائما در حال کشاواکش با دیگر مسئولین شهر هستن و هیچکدام از وعده های انتخاباتی خود را عملی نکرده اند
کاربر مهمان
1399/12/01 23:12
0
3
سمیرا
نماینده فعلی نه تنها عملکردی تاکنون نداشتن بلکه همش درگیر دعواها و تنش های سیاسی هستن و با هیچ یک از مسئولین شاهرود سازگاری ندارند و به هیچ یک از وعده های انتخاباتی خود هم جامه ی عمل نپوشاندند
کاربر مهمان
1399/10/12 11:44
0
8
حسن علیمحمدی متاسفانه شنیده ام که نماینده فعلی بجای پیگیری حقوق از دست رفته شاهرود انرژی خود را صرف تخریب اقداماتی میکند که نماینده قبلی انجام داده است تا آنجا که نه تنها موجب فرار فرماندار دلسوز و کارآمد شهرستان میشود بلکه حتی با توسعه فرودگاه هم مخالفت میکند .

معلوم نیست این برادر ارزشی نماینده سمنان هست یک دشمن شاهرود .
دریغ از یک قدم مثبت که در طی مدت نمایندگیش برای شهر برداشته باشد .
شمار را قسم بخدا اگر با ایشان ارتباطی دارید و میتوانید به ایشان توصیه کنید بجای پیگیری مسائل سیاسی به حل معضلات شهر بپردازند .
این میز وفا نخواهد کرد و به زودی به دیگری واگذار خواهد شد پس :
تا که دستت میرسد کاری بکن !
البته نه فقط برای خودتان
کاربر مهمان
1399/10/04 13:23
0
12
علی سعیدی
واقعا مایه تاسف هست که نماینده ما به اندازه سر سوزن هم ککش نمیگزد که منافع شهر چیه .
آدم داره شک میکنه که آیا راست راستی ایشون شارودیه !!!
جل الخالق
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
رویدادها
» ساعت و تاریخ » اوقات شرعی » وضعیت آب و هوا
يکشنبه ٠٥ تير ١٤٠١
weather.ir is down
صفحه اصلی|اخبار|درباره شاهرود|پيوندها|پیش بینی هوا|آلبوم ها|تماس با ما|درباره ما