گزارشات تحلیلی

همشهری عزیز / هموطن گرامی

از این پس تلاش خواهد شد تا گزارشات تحلیلی که در مورد شاهرود از منابع موثق دریافت میگردد را جهت اطلاع عموم درج نماییم

پیش اپیش از توجه شما متشکریم .


شرق استان - غنی از تولید، فقیر از صادرات/ بررسی موانع صادرات

. . .  امروزه شاید بتوان تنها صادرات شرق استان را در محصولات باغی، زراعی و کشاورزی دانست چراکه این منطقه و به‌خصوص شهرستان شاهرود قطب کشاورزی استان محسوب می‌شود هرچند اداره کل جهاد کشاورزی با وجود تولید بیش از ۶۰درصد محصولات کشاورزی دیار قومس در شرق استان، همچنان در غرب حضور دارد و شهرستان‌های شاهرود، دامغان و میامی از داشتن گمرک مشترک شرق استان و حتی اتاق بازرگانی محروم هستند.


لعاب مادیات بر پیوندی مقدس/ افزایش آمار طلاق در شاهرود
 

شاهرود – خبرگزاری مهر: خانواده شاهراه اصلی رسیدن به پیشرفت و کمال است ولی عوامل مختلف دست به دست هم بدهند تا این مسیر را مسدود و مردم را از آن محروم کرده و با هدف گرفتن خانواده و تقدس زدایی و از بین بردن کارکردهای آن جلوی پیشرفت و سلامت جامعه را که در گروی خانواده سالم است بگیرند.

نگاهی به سیمای صنعت، معدن و تجارت شاهرود/ موانعی که سد راه تولیدکنندگان شده اند
شاهرود - خبرگزاری مهر، شاهرود با وجود ظرفیت های متعددی چون، زمین های بلامعارض برای استقرار صنایع، همجواری با استانهای مرکزی و شمالی و زیرساخت مناسب حمل و نقل، وجود معادن متنوع، نیروی کار فراوان و ... از مراکز مساعد برای رشد و توسعه به شمار می رود اما با وجود همه این پتانسیل ها بخش صنعت در این شهرستان سالهاست که حال خوشی ندارد.

  کمبود نیرو مهمترین مشکل آتش‌نشانی شاهرود/ شغل پرمخاطره‌ای که در زمره مشاغل سخت محسوب نمی‌شود
شاهرود – خبرگزاری مهر: توانمندسازی سازه ها و تقویت تجهیزات آتش نشانان در کاهش خطرهای ناشی از حوادث بسیار موثر است که در این بین آتشنشانی شاهرود با چهار ایستگاه مجهز جایگاه ویژه ای را در سطح استان سمنان به خود اختصاص داده ولی کمبود نیرو که به عنوان فرشتگان نجات در سخت ترین شرایط باید نقش مهم و اساسی را بازی کند مهمترین مشکل این واحد امدادی محسوب می شود.


 بچه های طلاق قربانیان بی فردای جامعه

  آمار هشدار دهنده رشد طلاق در جامعه به گونه ای است که اگر ادامه یابد در آینده ای نه چندان دور با معضل جدیدی روبه رو خواهیم شد و نسلی از کودکان را خواهیم داشت که پدران و مادرانشان از هم جدا شده و به گونه ای، قربانیان بی فردای جامعه هستند.........

شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧