اخبار شهر و شهرستان آرشیو اخبار
مهر 1398/02/04
بارش برف برخی نقاط استان را سپید پوش کرد/ بازگشت زمستان
شامگاه سه شنبه و بامداد چهارشنبه استان صحنه بارش برف و بازگشت زمستان در بهار بود تا برخی نقاط مانند شهمیرزاد، کالپوش و شاهکوه سپید پوش شوند.
 ١٧:٥٥ - چهارشنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهر 1398/02/04
شهرک صنعتی شاهرود نیازمند ۷ مگاوات برق است
شاهرود - نماینده شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه برق مورد نیاز شهرک صنعتی شاهرود هفت مگاوات است، گفت: از شرکت توزیع برق استان می‌خواهیم در اسرع وقت در رفع این نیاز اقدام کند.
 ١٧:٥٤ - چهارشنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
خبرگزاری صدا و سیما 1398/02/03
فناوری در خدمت رونق تولید صنعت شیرینی پزی شاهرود
کارآفرین یک واحد تولیدی انواع نان و شیرینی صادراتی در شاهرود با بکارگیری فناوری استفاده از ربات ها ، نوآوری را در خدمت رونق تولید قرار داده است.
 ١٣:٤٣ - سه شنبه ٣ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مهر 1398/02/02
پرواز شاهرود-نجف کنسل شد/ عدم صدور اجازه ورود از طرف عراق
شاهرود - نخستین پرواز خارجی فرودگاه بین‌المللی شاهرود که قرار بود صبح امروز به عتبات عالیات برگزار شود به دلیل اسلات تایم (عدم تخصیص زمان نشست) از سوی طرف عراقی کنسل شد.
 ١٣:٥٢ - دوشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
ایرنا 1398/02/02
نخستین پرواز بین المللی فرودگاه شاهرود انجام شد
شاهرود- ایرنا- نخستین پرواز بین المللی فرودگاه شاهرود صبح دوشنبه به مقصد نجف اشرف انجام شد.
 ١٣:٣١ - دوشنبه ٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
آگهی آرشیو
امور فرهنگی
نظم نوین جهانی
ترجمه مير محمود نبوي
 ٠٣:٥٤ - شنبه ٢٦ دی ١٣٨٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
آگهي تبليغاتي
 
همشهری عزیز ، آیا میدانید با ارسال ایمیل به آدرس info@shahroodiha.ir و درخواست اشتراک اخبار شاهرود ، بسادگی میتوانید در اسرع وقت از اخبار شهرمان آگاه شوید . لطفا به صفحه تماس با ما مراجعه فرمائید !
اخبار > وضعیت مرکزیت استان و سهم شاهرود


  چاپ        ارسال به دوست

ایرنا 1397/11/22

وضعیت مرکزیت استان و سهم شاهرود

شاهرود - ایرنا - نماینده مردم شاهرود ومیامی در مجلس شورای اسلامی گفت: در حالی که اعتبارات سالانه شهرستان شاهرود حدود 300میلیارد ریال بود ، در سفردوم رییس جمهوری حدودچهار هزار میلیاردریال برای این شهرستان اعتبار گرفته شد.

به گزارش ایرنا ، سید حسن حسینی شاهرود یکشنبه شب در آیین گرامیداشت شهدای اصناف در مدرسه قلعه این شهر افزود: اگر نیمی از این اعتبارات هم محقق شود باز هم چندین برابر اعتبارات سالانه شهرستان است.
وی با بیان این که هرگاه مردم در کنار مسوولان بوده اند، توفیقات بسیار زیادی بدست آمده که نمونه های آن ساخت فرودگاه، دانشگاه آزاد اسلامی و توسعه دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه صنعتی بوده و هرگاه دچار سیاست زدگی شدیم عقب ماندگی نصیب مردم این منطقه شده است.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: راه یکی از عوامل مهم توسعه هر منطقه است که در این میان راه هوایی، ریلی و زمینی دارای اولویت هستند.
** پیشینه اعتراض های به انتقال اداره کل راه و ترابری به مرکز
وی به پیشینه اعتراض ها برای انتقال اداره کل راه به مرکز استان اشاره کرد و گفت: مردم شاهرود سال 70 برای نگهداری اداره کل راه و ترابری به میدان آمدند که رییس جمهوری وقت مرحوم هاشمی رفسنجانی حجت الاسلام مسیح مهاجری را برای بررسی وضعیت به این منطقه فرستاد.
حسینی شاهرود افزود: در گزارشی که نماینده رییس جمهوری تنظیم و ارایه کرد بر حق مردم شاهرود تاکید کرده و حتی مقرر شد پنج اداره کل دیگر به این منطقه اختصاص یابد ، اما این امر که تحقق نیافت حتی مرکزیت دانشگاه آزاد ، پیام نور و راهداری هم به مرکز استان منتقل شد.
وی افزود: قرار بود براساس قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی مرکزیت دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه صنعتی هم به مرکز استان منتقل شود که محقق نشد و اکنون این 2 دانشگاه دارای رتبه های بین المللی هستند.
حسینی شاهرود گفت: قرار بود در سفر نخست رییس جمهوری مرز هوایی شاهرود اعلام شود اما کدورت هایی که قبل از انقلاب تووسط برخی عناصر معلوم الحال ایجاد و تا کنون ادامه یافته موجب عدم تحقق آن شد.
** درخواست سفر از رییس جمهوری به شاهرود
وی افزود: در 2 سال گذشته سه بار درخواست حضور رییس جمهوری در شاهرود مطرح شد چرا که حضور ایشان گره گشای بسیاری از مسایل بود.
نماینده مردم شاهرود گفت: برخی اعتراض می کردند شما که از جناح اصولگرا هستید چرا رییس جمهوری را دعوت می کنید،اما چون منافع مردم بود به این کار ادامه دادم و استقبال مردم از رییس جمهوری حقانیت این امر را ثابت و برای نظام اسلامی نیز دستاوردهای بزرگی داشت.
وی افزود: اکنون جزو 37 فرودگاه هستیم که مرز هوایی گرفته و همچنین در شمار 10 شهر دارای فرودگاه بین المللی هستیم.
** توسعه معادن در آینده جزو برنامه هاست
حسینی شاهرودی به استفاده از معادن هم اشاره کرد و گفت: بیشتر معادن استان با تنوع های زیاد در شرق قرار دارد، تا کنون فقط خام فروشی می کردیم اما برنامه هایی برای فرآوری آن ها تهیه شده که بزودی اجرایی می شوند، تاسیس پست 63کیلوولت طرود هم در ا ین راستاست تا تولید معادن از پنج هزارتن کنونی به 500 هزار تن افزایش یابد.
وی از اعلام آمادگی یک شرکت خارجی برای سرمایه گذاری در معدن پتاس طرود خبرداد و گفت: من همه نقدها و انتقادها را می پذیرم هرچند برخی از سر دلسوزی ، دغدغه و برخی نیز تهدید آمیز است.
نماینده مردم شاهرود و میامی به مساله اداره کل راه و ترابری هم گریزی زد و گفت: این اداره کل بیش از 40 سال است که در شاهرود قرار دارد، اما نتوانسته حتی ساختمان خود را بازسازی کند درحالی که همه ادارات کل دستکم یکبار ساختمان خود را بازسازی کرده اند.
وی گفت: با وجود 47 درصد راه های استان در شرق ، بیش از 250 کیلومتر راه خاکی در شاهرود وجود دارد که مشابه آن در گرمسار و سمنان دیده نمی شود.
حسینی شاهرودی گفت: شاهرود فقط تابلوی اداره کل را داشت اما اعتبارات آن در دیگر نقاط استان هزینه می شد. بسیاری از روستاهای نزدیک شهر شاهرود مانند قلعه عضدی و قلعه شوکت هنوز راه خاکی دارند،اما همه راه های روستایی مرکز و غرب استان آسفالت هستند.
وی از نبود اداره کل شهرسازی در شاهرود و عواقب مترتب برآن هم یاد کرد و گفت: 10 سال است درگیر طرح جامع شهر شاهرود هستیم ، اگر همت شهرداری نبود مسکن های مهر هم در شاهرود ساخته نمی شد.
حسینی شاهرود گفت: بسیاری از مسکن های مهر شاهرود از فضای سبز، مدرسه ،راه مناسب و فضای درمانی محروم بوده و حتی برای حمل زباله دچار مشکل هستند ، که با آمدن اداره کل راه و شهرسازی حل خواهد شد و کمیسیون ماده پنج نیز در همین شهر برگزار می شود.
وی افزود: از نظر فضای سبز و دیگر امکانات رفاهی مسکن مهرهای شاهرود دارای بدترین وضعیت در استان هستند ، در حالی که در مرکز استان بهترین مسکن مهر با تمام امکانات ساخته شده است.
وی از رسانه ها خواست برای جذب سرمایه گذار کمک کنند قطار توسعه شهرستان حرکت کرده است.
حسینی شاهرودی انجام حرکات تبلیغی را مغایر با خواسته های قلبی خود عنوان کرد و گفت: هر آنچه به نفع مردم باشد پیگیری خواهم کرد اگر چه در دور بعد رای مردم را نتوانم بدست آورم.


١٢:١٧ - دوشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٧٥٧٧    /    تعداد نمایش : ٦٨


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1397/11/23 17:15
0
4
رضا علیخانی
امید است که این یک شروع واقعی جهت استقرار سایر ادارات کل در شاهرود باشد . میبایست از این فرصت که بالاجبار پیش آمده نهایت استفاده را کرد .
کاربر مهمان
1397/11/22 17:42
0
4
سهم شاهرود دارا بودن مرکز صدا و سیمای مستقل مانند مهاباد و کیش و آبادان است . البته سهم واقعی و حقیقی و اساسی مرکز استان بودن است . انشاالله تا استان شدن شاهوار که حق مسلم و قانونی قلمداد می شود و اعاده حقوق تضییع شده شاهوار یان است موضوع توسط بزرگان شاهوار و نماینده و امام جمعه ی محترم شاهرود پیگیری و در غیر این صورت حقوق قانونی تشکیل شاهوار یان مبنی بر تشکیل استان شاهوار توسط کمیته ی مردمی محقق شود . بزود جشن استان شدن شاهوار ‌و شاهد تعیین و معرفی استاندار شاهوار باشیم .
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
رویدادها
» ساعت و تاریخ » اوقات شرعی » وضعیت آب و هوا
پنج شنبه ٠٥ ارديبهشت ١٣٩٨
weather.ir is down
صفحه اصلی|اخبار|درباره شاهرود|پيوندها|پیش بینی هوا|آلبوم ها|تماس با ما|درباره ما